AUTOSUUNNISTUKSEN ALUEMESTARUUSPISTEET 1999
Länsi-Suomen alue (7)

Epäviralliset!

C-luokka, kuljettajat

Sija    Nimi                   Seura          I   II  III   IV    V  VI  Yht.

1.      Hannu Suominen         SaloUA        13                  13  14  40
2.      Juha Levomäki          PunMK/UA      19                      18  37
3.      Jukka Vinnikainen      KysUA         14                  14      28
4.      Jari Lehtinen          SaloUA                            18      18
C-luokka, kartanlukijat

Sija    Nimi                   Seura          I   II  III   IV    V  VI  Yht.
1.      Juha Rask              SaloUA        13                  13  14  40
2.      Teuvo Suonpää          PunMK/UA      19                      18  37
3.      Juha Kivinen           KysUA         14                  14      28
4.      Päivi Rask             SaloUA                            18      18
B-luokka, kuljettajat

Sija    Nimi                   Seura          I   II  III   IV    V  VI  Yht.
1.      Esa Tuokko             MynUA         19   16   13        13  18  53
2.      Jari Mattila           NaSU          14        12        18  15  47
3.      Hannu Putila           KiskonMAK     13        10        12  13  38
4.      Janne Linnansuu        TMS                     19        15      34
5.      Jari Parto             KiikoisAS          13   16                29
6.      Minna Tuomisto         VammalanUA         14                     14
7.      Jyrki Laaksonen        KiskonMAK     12                          12
7.      Esa Järvenpää          KiikoisAS          12    0                12
9.      Juha Laaksonen         KiskonMAK               11                11
10.     Esa Nurminen           VammalanUA               0                 0
11.     Luotonen Jukka         TUA                                0       0

B-luokka, kartanlukijat

Sija    Nimi                   Seura          I   II  III   IV    V  VI  Yht.
1.      Rauli Jalonen          NaSU          19   16   13        13  18  53
2.      Jouko Mattila          NaSU          14        12        18  15  47
3.      Risto Suomela          KiskonMAK     13        10        12  13  38
4.      Rami Virtanen          TMS                     19        15      34
5.      Kosti Kulmala          KiikoisAS          13   16                29
6.      Timo Lehto             VammalanUA         14                     14
7.      Saija Laine            KiskonMAK     12                          12
7.      Juha Kulmala           KiikoisAS          12    0                12
9.      Juha Laaksonen         KiskonMAK               11                11
10.     Hannu Joona            VammalanUA               0                 0


MA-luokka, kuljettajat

Sija    Nimi                   Seura          I   II  III   IV    V  VI  Yht.
1.      Reijo Heikkilä         NaSU          16             16   14      46
2.      Mauno Virtanen         NaSU               14        13   13      40
3.      Vesa Virtanen          KiikoisAS                         16  16  32
4.      Hannu Koivusaari       NaSU          14   16              0      30
5.      Kari Mäkelä            MynUA         13             14    0      27
6.      Petri Varjonen         RauUA              13        12           25
7.      Markku Kannisto        PaiUA         12   12                     24
8.      Seppo Koskinen         TUA                          11   12      23
9.      Olavi Laiho            KysUA              11                     11
10.     Lehtimäki Hannu        KiikoisAS                     0            0

MA-luokka, kartanlukijat

Sija    Nimi                   Seura          I   II  III   IV    V  VI  Yht.

1.      Timo Mäkelä            NaSU          14   16        16    0      46
2.      Iiro Rousku            NaSU          16   13             13      42
3.      Ari Varjonen           RauUA              11        12   14      37
4.      Kari Virtanen          NaSU               12        13   12      37
5.      Riku Rousku            TUA                14             16      30
6.      Hannu Kaasalainen      TUA           13             14    0      27
7.      Jukka Saarenvalta      KySUA         12   10                     22
8.      Tapani Valo            TUA                          11   11      22
9.      Ari Uotila             KiikoisAS                     0       16  16
10.     Juha Sinkkonen         KysUA               9                      9

Aluemestaruuskilpailut:

C-luokka:
I     24.01 Sukkula-ajo, Hyvinkään UA
II    27.02 Sasti-ST, Jyväskylän SAS
III   22.05 VII OriAS, Orimattilan UA                PERUUTETTU
IV    14.08 Aprilli ST, VaToSUA
V     02.10 XIII Syyskoukerot, Pääkaupunkiseudun AS
VI    08.10 UFAK-Lenkki, UFAK

B-luokka:
I     24.01 Sukkula-ajo, Hyvinkään UA
II    30.01 Nuukan pojan lenkki, Laihian UA
III   13.02 Talvieksytys, Riihimäen UA
IV    22.05 VII OriAS, Orimattilan UA                PERUUTETTU
V     14.08 Aprilli ST, VaToSUA
VI    02.10 XIII Syyskoukerot, Pääkaupunkiseudun AS

MA-luokka:
I     24.01 Sukkula-ajo, Hyvinkään UA
II    13.02 Talvieksytys, Riihimäen UA
III   22.05 VII OriAS, Orimattilan UA                PERUUTETTU
IV    14.08 Aprilli ST, VaToSUA
V     11.09 Hiljasen pojan ajo, Hyvinkään UA
VI    02.10 XIII Syyskoukerot, Pääkaupunkiseudun AS