AUTOSUUNNISTUKSEN ALUEMESTARUUSPISTEET 2000
Länsi-Suomen alue (7)

Epäviralliset!

C-luokka, kuljettajat

Sija    Nimi                   Seura          I    II   III   IV    V  VI  Yht.

1.      Janne Ojanperä         TUA                13+1 16+3 16+3      14+1 53
2.      Jukka Vinnikainen      KysUA         16+4 14+2 14+2           13   52
3.      Jari Lehtinen          SaloUA        14+2 16+3 12   14+1           50
4.      Hannu Suominen         SaloUA        13   12   13+1                39
5.      Janne Salminen         KiikoisAS          11        12             23
6.      Mikko Jokinen          NaSU                                   16+2 18
7.      Petri Palmunen         SaloUA                       13             13
8.      Jani Suojanen          NaSU                    11                  11
9.      Hannu Lehtimäki        KiikoisAS          10                       10
C-luokka, kartanlukijat

Sija    Nimi                   Seura          I    II   III   IV    V  VI  Yht.
1.      Jari Ojanperä          TUA                13+1 16+3 16+3      14+1 53
2.      Juha Kivinen           KysUA         16+4 14+2 14+2           13   52
3.      Päivi Rask             SaloUA        14+2 16+3 12   14+1           50
4.      Juha Rask              SaloUA        13   12   13+1 13             40
5.      Petri Koivuniemi       KiikoisAS          11        12             23
6.      Rauno Ojala            NaSU                                   16+2 18
7.      Tommi Kivimäki         KiikoisAS          10                       10
B-luokka, kuljettajat

Sija    Nimi                   Seura          I    II   III   IV    V  VI  Yht.

1.      Esa Tuokko             MynUA         13+1 11   16+4           16+4 54 (65)
2.      Juha Levomäki          PunMK/UA           16+4 14+1 16+3           54
3.      Jari Mattila           NaSU          16+3      13   14+1           47
4.      Janne Linnansuu        TMS                14+4 10   13             41
5.      Hannu Putila           KiskonMAK     12    9   11                  32
6.      Jyrki Laaksonen        KiskonMAK     14+2 12                       28
7.      Pauli Myllyniemi       VammUA        11                       14   25
8.      Janne Ojanperä         TUA                10   12    0             22
9.      Jari Parto             KiikoisAS                9   12             21
10.     Jaakko Aaltonen        MynUA              13                       13
11.     Timo Haapala           KiikoisAS                              13   13


B-luokka, kartanlukijat

Sija    Nimi                   Seura          I    II   III   IV    V  VI  Yht.

1.      Teuvo Suonpää          PunMK/UA      11   16+4 14+1 16+3      14   54 (79)
2.      Rauli Jalonen          NaSU          13+1 11   16+4           16+4 54 (65)
3.      Jouko Mattila          NaSU          16+3      13   14+1           47
4.      Rami Virtanen          TMS                14+4 10   13             41
5.      Risto Suomela          KiskonMAK     12    9   11                  32
6.      Saija Laine            KiskonMAK     14+2 12                       28
7.      Jari Ojanperä          TUA                10   12    0             22
8.      Kosti Kulmala          KiikoisAS                9   12             21
9.      Jyrki Hannula          MynUA              13                       13
10.     Jari Parto             KiikoisAS                              13   13


MA-luokka, kuljettajat

Sija    Nimi                   Seura          I    II   III   IV    V  VI  Yht.

1.      Vesa Virtanen          KiikoisAS     13     13   16   13       14  43      
2.      Olavi Laiho            KysUA                     14   12       16  42
3.      Hannu Koivusaari       NaSU                 16        16           32
4.      Markku Kannisto        KysUA         12                        13  25
5.      Reijo Heikkilä         NaSU          16                            16
6.      Seppo Koskinen         TUA           14                            14
7.      Kari Mäkelä            MynUA                14                     14
8.      Mauno Virtanen         NaSU                           14           14
9.      Kari Virtanen          NaSU          11                            11
10.     Petri Varjonen         RauUA                      0   11           11

MA-luokka, kartanlukijat

Sija    Nimi                   Seura          I    II   III   IV    V  VI  Yht.

1.      Timo Mäkelä            NaSU          14     16        16           46
2.      Hannu Kaasalainen      TUA                  14  16    13       12  43
3.      Ari Uotila             KiikoisAS     13     13  14    12       14  41
4.      Kari Virtanen          NaSU                           14       16  30
5.      Jukka Saarenvalta      KySUA         12                        13  25
6.      Juha Sinkkonen         KysUA                    13    11           24
7.      Iiro Rousku            NaSU          16                            16
8.      Mauno Virtanen         NaSU          11                            11
9.      Ari Varjonen           RauUA                     0    10           10
C-luokka:
23.01.  Sukkula Sprint         HyUA
19.02.  Loppiais-ST            MynUA
13.05.  Armonlaaksonajo        NaSU
20.05.  Suntin-Suunnistus      LopUA
22.07.  Aprilli-ST             VaToSUA
26.08.  Kievarin Kierros       TAUK
B-luokka:
23.01.  Sukkula Sprint         HyUA
26.02.  Kutunkierros           KiikoisAS
27.05.  Kevät-eksytys          RiiUA
10.06.  Kevätilta Kangasalla   KangUA
22.07.  Aprilli-ST             VaToSUA
26.08.  Kievarin Kierros       TAUK
MA-luokka:
23.01.  Sukkula Sprint         HyUA
12.02.  Kevät-AS               PSAS
27.05.  Kevät-eksytys          RiiUA
10.06.  Kevätilta Kangasalla   KangUA
22.07.  Aprilli-ST             VaToSUA
26.08.  Kievarin Kierros       TAUK